„Global Citizen Solutions“ duomenimis, populiariausios šalys, kuriose amerikiečiai išeina į pensiją užsienyje, yra Ispanija ir Portugalija.
Nesunku suprasti, kodėl senjorai gali norėti išeiti į pensiją užsienyje, nesvarbu, ar tai būtų Europos šalis, pavyzdžiui, Portugalija, ar pigesnės vietos Centrinėje ir Pietų Amerikoje. Išėjimas į pensiją užsienyje yra patraukli idėja dėl daugelio priežasčių. Tai žada mažesnes pragyvenimo išlaidas, gražius kraštovaizdžius ir naują naujos kultūros pradžią.
Be to, yra daugybė veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti priimant tokį didelį sprendimą, nes vienas dydis tikrai netinka visiems.
Finansiniai sumetimai
Nereikia nė sakyti, kad jūsų finansinė padėtis yra bene svarbiausias veiksnys svarstant galimybę išeiti į pensiją užsienyje. Tačiau tai tik vienas iš daugelio finansinių klausimų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Taip pat žiūrėkite:
- Pragyvenimo kaina. Jei svarbu maksimaliai sutaupyti pensijai, Centrinės ir Pietų Amerikos, Pietryčių Azijos ar net kai kurių Europos šalių šalys gali pasiūlyti daug mažesnes pragyvenimo išlaidas. Ištirkite konkrečią vietą, kurią svarstote, nes išlaidos šalyje gali labai skirtis.
- Sveikatos priežiūros išlaidos. Ypač pensininkams sveikatos priežiūra ir sveikatos priežiūros išlaidos yra kiti svarbūs veiksniai. Daugelyje šalių siūlomos puikios sveikatos priežiūros paslaugos už nedidelę kainą nei JAV, tačiau šios paslaugos ne visada gali atitikti standartus, prie kurių esate įpratę. Ar reikės įsigyti tarptautinį sveikatos draudimą? Ar šalyje yra pakankamai medicinos įstaigų? Kokios bus jūsų nemokamos išlaidos?
- Mokesčių pasekmės. Labai svarbu suprasti savo mokestinius įsipareigojimus tiek JAV, tiek priimančiojoje šalyje. Kokius JAV mokesčius vis tiek turėsite sumokėti? O kaip su šalies mokesčiais?
Asmeniniai ir šeimos sumetimai
Jūsų šeimyninė padėtis ir asmeninės nuostatos turėtų turėti didelės įtakos jūsų sprendimui. Apsvarstykite šiuos dalykus:
- Šeimos ryšiai. Jei turite artimų šeimos ryšių, ypač vaikų ar anūkų, persikėlimas į užsienį gali būti emociškai sudėtingas. Kiek jų pasiilgsite, kaip dažnai galėsite lankytis ir kaip dažnai jie ateis pas jus?
- Socialiniai klausimai: Jūs ne tik paliksite senus draugus, bet ir turėsite susirasti naujų. Ar tau tai lengva ar sunku? Puoselėti socialinį tinklą naujoje šalyje gali būti sudėtinga, ypač jei nemokate kalbos.
Kultūros ir gyvenimo būdo sumetimai
Prisitaikymas prie naujos kultūros gali būti smagus nuotykis arba bauginantis iššūkis, priklausomai nuo jūsų asmenybės ir pageidavimų.
- Kalbos barjeras. Kiek anglų kalba yra paplitusi šalyje, kurią svarstote, ir kaip mokate jų gimtąją kalbą? Kai kuriems emigrantams naujos kalbos mokymasis gali suteikti jėgų, kitiems kalbos barjeras gali būti sudėtingas. Jei tai atrodo pernelyg bauginanti, išeiti į pensiją užsienyje gali būti ne jums.
- Gyvenimo būdas. Pagalvokite apie gyvenimo būdą, kurio norite išeiti į pensiją. Mėgstate lėtesnį tempą, gamtos apsuptį, ar klestite miesto aplinkoje? Kai kurie pensininkai priima tylesnį gyvenimą kaimo vietovėse, o kiti gali pasiilgti didelio miesto kultūrinės ir socialinės veiklos.
Teisiniai ir logistiniai sumetimai
Galiausiai, negalima nepastebėti ir gyvenimo kitoje šalyje logistikos.
- Gyvenamosios vietos ir vizos reikalavimai. Kai kuriose šalyse taikomi griežti išėjimo į pensiją vizos reikalavimai su finansiniais reikalavimais, o kitos gali būti švelnesnės.
- Turto nuosavybė. Jei planuojate pirkti nekilnojamąjį turtą užsienyje, labai svarbu suprasti vietinius įstatymus, susijusius su užsienio nuosavybe. Kai kurios šalys riboja užsieniečiams galimybę turėti žemę ir siūlo tik ilgalaikę nuomą.
Ar tikrai jums tinka išeiti į pensiją užsienyje?
Nėra jokių abejonių, kad išėjimas į pensiją užsienyje gali būti nuostabus nuotykis. Tai reiškia, kad jei priimsite neteisingą sprendimą dėl to, kad jūsų finansai, šeimos padėtis, asmenybė ar šalis nėra tinkami, tai gali būti brangi klaida. Atidžiai apsvarstę šiuos veiksnius galite nuspręsti, ar verta išeiti į pensiją užsienyje.