Nvidia (NVDA -1,31 %) yra „it“ metų akcijos, ir tai per menka. Šiais metais ji išaugo 150 proc., sutriuškindama platesnę rinką ir iškėlė ją į aukščiausią vietą kaip didžiausia akcinė bendrovė.
pagal rinkos ribą. Nuo tada jis nukrito į trečią vietą už lyderių
Microsoft ir
Appleo aukščiausio lygio statusas ir toliau gali keistis savininkais.
Ką tai reiškia investuotojams?
Akcijų rinkos riba yra bendra visų jos akcijų vertė. Jis apskaičiuojamas dauginant
Akcijų kaina pagal išleistų akcijų skaičių. Šiuo metu „Nvidia“ akcijų vertė siekia apie 123 USD, o akcijų skaičius yra 24,6 mlrd., todėl bendra rinkos riba yra 3 trilijonai USD.
Rinkos viršutinė riba investuotojams daug nepasako apie akcijas, tačiau ji vis tiek gali būti informatyvi. Įmonėms, turinčioms didžiausią rinkos kapitalą, sekasi gerai ir jos pasitiki investuotojais. Jie laimi įmonės. Jie yra nusistovėję lyderiai ir jų verslui nekyla didelė rizika.
Tuo pačiu metu jos gali augti ne taip greitai, kaip mažesnės įmonės, kurios dar turi būti atrastos. Bet ar tai reiškia, kad jie linkę prasčiau veikti rinkoje?
Penkios bendrovės, šiuo metu turinčios didžiausias rinkos ribas, išskyrus „Apple“, šiais metais įveikė rinką. Kiti apima Amazon ir Abėcėlė.
Tai liudija koncepciją, kad nugalėtojai ir toliau laimi. Tai visos geriausios įmonės, turinčios pasiteisinusius pasiekimus ir toliau tai tęsiančios.
Kodėl „Nvidia“ rinkos kapitalas didėja?
„Nvidia“ sulaukė neįtikėtinai daug dėmesio dėl savo generatyvumo
dirbtinis intelektas (AI) lustai. Yra didžiulė visų rūšių generuojamųjų AI programų paklausa, o „Nvidia“ yra pirmaujanti lustų gamintoja, galinti apdoroti duomenų įkėlimą tokioms programoms.
Akcijų kainų svyravimai ne visada yra logiški, tačiau apskritai akcijų kainos kyla, nes įmonei veikia gerai. Yra visokių našumą matuojančių metrikų:
pajamų augimas, maržos, pelningumas ir nuosavybės grąža yra keli pavyzdžiai. „Nvidia“ praneša apie stulbinantį augimą nuo generatyvaus dirbtinio intelekto pamišimo pradžios, todėl labai padidėjo kainos.
Kodėl atkrito?
„Nvidia“ akcijos taip pat turėjo naudos iš jaudulio dėl pastarojo meto
Akcijos padalijimas 10 už 1, kuris paskatino didesnį susidomėjimą akcijomis ir dar didesnį padidėjimą. Iš karto po padalijimo jis trumpam užėmė rinkos kapitalizacijos diagramų viršūnę, tačiau kadangi tai nebuvo nulemta jokios konkrečios įmonės veiklos metrikos, ji nukrito į trečią vietą.
Dalį šio kritimo lėmė susirūpinimas dėl vertinimo. Jis tampa gana brangus; net ir po atsitraukimo „Nvidia“ akcijomis prekiaujama, kai kainos ir pelno (P/E) santykis yra 72. Tai nusipelnęs premijos įvertinimas, tačiau net geriausios įmonės negali palaikyti pelno kartotinio, viršijančio jos vertę. Palyginimui, „Microsoft“ prekiauja maždaug 39 P/E.
Ar prasminga, kad „Nvidia“ būtų vertingiausia kompanija pasaulyje? Ji neužima beveik tiek pat pardavimų, kiek „Amazon“ ar pelno, kaip „Apple“. Tačiau to nedaro ir „Microsoft“. Tačiau „Nvidia“ auga greičiau nei visos kitos penkios didžiausios rinkos kapitalizacijos bendrovės, o rinka tai įskaičiuoja į savo vertinimą.
Jei „Nvidia“ ir toliau teiks infrastruktūrą programoms, kurios skatina pasaulinį verslą, artimiausioje ateityje ji greičiausiai išliks rinkos kapitalizacijos sąrašo viršuje. Tačiau tai gali nesugebėti išlaikyti tokio augimo amžinai ir
investuotojai turėtų būti pasirengę atsitraukimui.