Atrodo, kad šie du turtai visada lyginami.
Tai buvo puikus laikas būti savininku Bitcoin (BTC 0,41 %). Nuo 2023 m. pradžios didžiausias skaitmeninis turtas išaugo 307 proc. Neatidėliotinų biržoje prekiaujamų fondų (ETF) patvirtinimas, taip pat Balandžio mėnesio perpusbuvo naujausi katalizatoriai.
Investuotojai gali būti nustebinti sužinoję, kad auksas taip pat yra netoli rekordinių aukštumų dėkingas nuotaikoms. Bitcoin ir šis taurusis metalas dažnai lyginami vienas su kitu. Tačiau pirmaujanti kriptovaliuta yra geresnis turtas.
Kaip Bitcoin ir auksas yra panašūs
Rinkos dalyviai mėgsta lyginti Bitcoin ir auksą. Todėl pirmiausia verta suprasti kai kuriuos šių dviejų panašumus.
Investuotojai turėtų atkreipti dėmesį į trūkumą. „Bitcoin“ programinėje įrangoje išgraviruota 21 milijono monetų tiekimo riba. O Žemės plutoje yra tam tikras aukso kiekis.
Turto, kurio pasiūla yra fiksuota, kainos teoriškai turėtų kilti, nes taip pat auga paklausa. Šis pagrindinis ekonominis principas padeda paaiškinti, kodėl auksas ilgą laiką buvo laikomas populiaria vertės saugykla.
Be to, čia taip pat yra tam tikros naudos. Auksas daugiausia naudojamas papuošaluose, tačiau jis naudojamas tam tikrose pramonės srityse. Panašiai Bitcoin vertė kyla dėl to, kad jis yra visiškai decentralizuotas tinklas, kuriame nėra jokio atsakingo subjekto, todėl sumažėja operacijos išlaidos, siunčiant pinigus kam nors visame pasaulyje.
Bitcoin kraštas
Aukštame lygyje nesunku pastebėti, kaip bitkoinų ir aukso trūksta. Be to, jie abu yra naudingi įvairiose situacijose. Bet jei pasigilinsime, nesunkiai pamatysime, kaip aukščiausios kokybės kriptovaliuta yra puiki investicija.
Grįžkime prie trūkumo temos. Investuotojai gali manyti, kad aukso pasiūlos riba yra fiksuota, tačiau tai negali būti toliau nuo tiesos. JAV geologijos tarnybos duomenimis, 77% viso žemės plutoje esančio aukso buvo išgauta. Vadinasi, dar liko nemažai aukso išgauti.
Jei dėl kokių nors priežasčių aukso paklausa per trumpą laiką padidėtų, kasybos įmonės būtų skatinamos agresyviai investuoti, kad plėstų savo veiklą, kad būtų galima nukreipti į sritis visame pasaulyje, į kurias gali būti sunku patekti. Kitaip tariant, aukso tiekimo grafikas gali būti pakeistas atsižvelgiant į paklausos tendencijas.
Štai kur Bitcoin išsiskiria. Tai visiškai baigtinė. Mažai tikėtina, kad anksčiau minėta 21 milijono monetų pasiūlos riba pasikeis, nebent Bitcoin suinteresuotosios šalys norės visiškai pakenkti viso tinklo vertės pasiūlymui. Kadangi Bitcoin tiekimo grafiko negalima keisti, jo kaina paprastai buvo nepastovi.
Palyginti su auksu, kuris yra fizinė prekė, Bitcoin yra skaitmeninis turtas. O tai reiškia, kad jį lengviau laikyti ir transportuoti. Bitcoin taip pat gali būti suskirstytas į daug mažesnius vienetus, o taip pat yra priimtinas atliekant tam tikrus sandorius. Pabandykite nueiti į restoraną ir nupjauti aukso gabalą, kad apmokėtumėte sąskaitą.
Investuotojai taip pat neturėtų nekreipti dėmesio į diskusiją apie vertės kaupimą, kuri tikriausiai yra labiausiai vertinamas aspektas lyginant Bitcoin ir auksą. Čia Bitcoin šviečia ryškiau nei taurusis metalas.
Galų gale, taupymas ir investavimas yra susiję su perkamosios galios didėjimu laikui bėgant. Per pastaruosius penkerius metus Bitcoin kaina pakilo 718%. Tai reiškia, kad 1 000 USD investicija 2019 m. birželio mėn. šiandien būtų verta beveik 8 200 USD.
Kita vertus, aukso uncijos kaina per tą patį laikotarpį pakilo tik 73%. Ir šis ruožas apėmė didelius žlugdančius įvykius, tokius kaip pandemija, infliacijos spaudimas, aukštesnės palūkanų normos ir bendras ekonominis neapibrėžtumas.
Ateityje Bitcoin ir auksas greičiausiai ir toliau bus lyginami. Tačiau manau, kad per ateinančius penkerius ar 10 metų pirmaujanti kriptovaliuta bus geresnė investavimo galimybė.
Neilas Patelis o jo klientai neturi pozicijų nė vienoje iš minėtų akcijų. „The Motley Fool“ turi pozicijas ir rekomenduoja „Bitcoin“. „Motley Fool“ turi a atskleidimo politika.