Šios tabako akcijos yra dvi patraukliausios dividendų akcijos šiandieninėje rinkoje.
Jei esate dividendų investuotojas, tikriausiai svarstėte galimybę įsigyti tabako akcijų, jei jų dar neturite.
Tabako sektorius jau seniai buvo subrendęs reljefas investuotojams į pajamas. Šios akcijos paprastai generuoja dideles pelno maržas, turi recesijai atsparius verslo modelius ir reikalauja palyginti nedaug išlaidų kapitalo išlaidoms arba moksliniams tyrimams ir plėtrai, todėl didžiąją dalį pelno grąžina investuotojams.
Dvi didžiausios, geriausiai žinomos tabako atsargos pasaulyje yra Philip Morris International (PM 0,07 %) ir „British American Tobacco“. (PTI -0,90 %). Yra geras pagrindas įtraukti abu į bet kurį dividendų akcijų portfelį, ypač į didelio pajamingumo akcijas. Bet jei turėtumėte rinktis iš dviejų, kurį šiandien geriau pirkti?
Pažiūrėkime, kaip dabar išsidėsto šie du tabako titanai.
Verslo modelis: „Philip Morris International“ prieš „British American Tobacco“.
Kaip tabako atsargos, abi bendrovės turi panašius verslo modelius, tačiau šiais laikais tabako pramonė apima ne tik cigaretes. Pramonė ne tik degiosios medžiagos, bet ir gamina gaminius, tokius kaip garai ir nikotino maišeliai, kurie, kaip teigiama, yra mažiau kenksmingi, o „Philip Morris“ ir „British American Tobacco“ (BAT) įsitvirtino kaip šio perėjimo lyderiai.
„Philip Morris“ yra žinomas kaip „Marlboro“ ir kitų prekių ženklų cigarečių pardavimas tarptautinėse rinkose, o jo šiluma nedegantis produktas „IQOS“ pirmauja, kad nerūkytų. IQOS naudojamas tikras tabakas, o ne skystis, įprastas elektroninėse cigaretėse. 2023 metais nerūkomi produktai atnešė 36,5% įmonės pajamų ir didesnę dalį bendrojo pelno.
Istoriškai „Philip Morris“ veikė už JAV ribų tik kai 2007 m. bendrovė atsiskyrė nuo „Altria“. Tačiau ji ką tik įsigijo teises parduoti IQOS JAV iš „Altria“ už 2,7 mlrd. USD, o tai rodo, kad bendrovė vertina šį produktą. Jis taip pat smarkiai išaugo dėl Zyn, firminio geriamojo nikotino maišelio, kurį įsigijo įsigijusi Swedish Match.
„British American Tobacco“, parduodanti savo gaminius visame pasaulyje, yra žinoma dėl cigarečių prekių ženklų, tokių kaip „Camel“, „Newport“ ir „Lucky Strike“, kai kuriuos iš jų įsigijo beveik prieš dešimtmetį susijungusi su RJ Reynolds. Bendrovė neseniai nurašė 31 mlrd. USD savo cigarečių verslo JAV vertę, parodydama, kad ji greičiausiai permokėjo už šį įsigijimą ir kad ji daugiausia dėmesio skiria perėjimui prie gaminių be dūmų.
2023 m. ekologinės pajamos išaugo 21 proc., o tai paskatino „Vuse vape“ prekės ženklo ir „Velo“ geriamojo nikotino maišelio augimas ir pelningumas buvo pasiektas dvejais metais viršijant pradinį BAT tikslą. Naujos kategorijos sudarė 12 % jos pajamų ir ši dalis turėtų toliau didėti, atsižvelgiant į 21 % pajamų augimo tempą 2023 m.
Finansai: „Philip Morris International“ prieš „British American Tobacco“.
Pirmąjį ketvirtį „Philip“ pasiekė didelį augimą – organinės pajamos išaugo 11% iki 8,8 mlrd. USD, o bendras siuntų kiekis išaugo 3,6% iki 180,5 mlrd. vienetų. Cigarečių siuntos sumažėjo vos 0,4% iki 143,2 mln., o bendrovė sparčiai augo nerūkomų gaminių rinkoje. Šildomo tabako vienetų padaugėjo 20,9% iki 33,1 mlrd., o per burną nerūkančių gaminių – 35,8% iki 4,2 mlrd.
Be to, bendrovės marža išaugo, organinis bendrasis pelnas padidėjo 13,7% iki 5,6 mlrd. USD, o organinės veiklos pajamos šoktelėjo 22,2% iki 2 mlrd.
„British American Tobacco“, kaip britų įmonė, nepateikia rezultatų kas ketvirtį, tačiau galime palyginti su 2023 m.
Remiantis pakoreguotu organiniu pagrindu, BAT pajamos išaugo 3,1% iki 27,3 Didžiosios Britanijos svaro (34,02 USD), o pakoreguotas veiklos pelnas išaugo 3,9% iki 12,5 mln. Ekologiškos pajamos iš naujų kategorijų išaugo 21% iki 3,34 Didžiosios Britanijos svaro (4,16 USD). Maždaug pusė šio verslo gaunama iš garų, o likusią dalį sudaro šildomi produktai ir geriamieji nikotino maišeliai.
Čia pranašumas atitenka Philip Morris, nes jis auga sparčiau, didina maržą ir padarė daugiau pažangos naujos kartos produktų srityje.
Dividendai ir vertinimas: „Philip Morris International“ prieš „British American Tobacco“.
Kalbant apie tokius rodiklius kaip dividendų pajamingumas ir vertinimas, „British American Tobacco“ turi pranašumą. BAT prekiauja su 9,5% pajamingumu ir turi a kainos ir pelno vertinimas tik 6,7. Kita vertus, „Philip Morris“ siūlo 5% dividendų pajamingumą ir šiuo metu prekiauja su 16,9 kainos ir pelno santykiu.
„British American Tobacco“ yra akivaizdžiai daug pigesnis nei „Philip Morris“, o dividendų pajamingumas yra beveik dvigubai didesnis nei „Philip Morris“.
Ankstesni pasirodymai: „Philip Morris International“ prieš „British American Tobacco“.
Galiausiai verta pagalvoti, kaip pastaruoju metu sekėsi abi akcijos, nes kylančios akcijos linkusios toliau kilti, o krintančios akcijos gali turėti problemų atsigauti.
Kaip matote iš toliau pateiktos diagramos, „Philip Morris“ turi aiškų pranašumą tiek kainos padidėjimo, tiek bendros grąžos atžvilgiu.
Ką geriau pirkti?
Investuotojai į dividendus gali norėti pirkti „British American Tobacco“ akcijas dėl didelio pelno ir pigesnio vertinimo, tačiau apskritai „Philip Morris“ atrodo kaip geresnė akcija. Ji vykdo savo veiklą, aplenkdama konkurentus ir gerokai lenkia savo bendraamžius pereidama prie gaminių be dūmų.
„Philip Morris“ atrodo kaip geras pasirinkimas pranokti GPGB, net ir esant dividendų atotrūkiui.