O kas, jei galėtumėte nusipirkti tik vieną akcijas ir turėtumėte jas laikyti amžinai? Šis didžiulis konglomeratas gali būti arčiausiai tobulų „amžinų akcijų“.
Pabandykime nedidelį minties eksperimentą. O kas, jei šiandien galėčiau nusipirkti tik vieną akcijas ir turėčiau jas laikyti amžinai?
Koks stulpelis galėtų atlaikyti didžiulį spaudimą? Man reikia verslo, turinčio tvirtą tvirtumą, kad išliktų aktualus dešimtmečius. Jis turėtų veikti daugelyje skirtingų sričių ir sektorių, suteikdamas mano vienkartiniam portfeliui šiek tiek diversifikacijos. Ir, žinoma, reikalaučiau įmonės su pasaulinio lygio lyderiais. Galų gale, tai komandai bus patikėtas visas mano hipotetinis lizdo kiaušinis.
Indekso fondai nėra skaičiuojami, o technologijų akcijos yra per siaurai orientuotos
Indekso fondo pasirinkimas būtų sukčiavimas. Biržoje prekiaujamas fondas, stebintis S&P 500 (^GSPC -0,38 %) rinkos indeksas visiškai atitiktų momentinį diversifikavimą ir iš esmės amžiną išlikimo galią. Ji taip pat daugeliu atžvilgių veikia kaip viena akcija ir ja galima taip pat lengvai prekiauti. Bet vėlgi, Vanguard S&P 500 ETF (VOO -0,32 %) iš tikrųjų nėra viena akcija. Todėl tai neatitinka mano kvailo minčių eksperimento taisyklių.
Iš pradžių galvojau apie kelis sektorius besiribojančius technologijų milžinus. Amazon (AMZN -1,02 %) suteiktų man galimybę susipažinti su elektronine prekyba, fizinėmis mažmeninės prekybos parduotuvėmis, dirbtiniu intelektu (AI) ir debesų kompiuterija, siuntimo paslaugomis ir kt. Abėcėlė (GOOG 0,12 %) (GOOGL 0,07 %) daug dėmesio skiria internetinei paieškai ir reklamai, palaikoma skaitmeninių vaizdo įrašų platformų, „Android“ mobiliųjų kompiuterių, besikuriančios „robo-taxi“ paslaugos ir pan. Abi įmonės atrodo pasiruošusios išlikti versle ir nustebinti vartotojus naujomis verslo idėjomis ilgą laiką.
Tačiau tai vis tiek nėra tinkama šiam eksperimentui. „Alphabet“ ir „Amazon“ gali pasiūlyti tik ribotą diversifikacijos kiekį, toli nuo tiesioginio saugumo, kurį užtikrina tinkamas indeksų fondas.
Šis reikalavimas labai susiaurina mano galimų akcijų pasirinkimą. Galų gale yra tik viena įmonė, kuri gali patenkinti mano poreikius. Pasisveikink su Berkshire Hathaway (BRK.A 0,70 %) (BRK.B 0,95 %) – arčiausiai indeksų fondo vienos įmonės pavidalu.
Berkshire Hathaway įvairus portfelis
Visų pirma, įvairus Berkshire verslo portfelis yra legendinis. Tai draudimo bendrovė, kuriai priklauso automobilių draudimo milžinas GEICO ir dar 13 visiškai priklausančių draudimo prekių ženklų. Tačiau įmonei taip pat priklauso „Duracell“ baterijos, BNSF geležinkelis, „Kraft Heinz“ jūsų šaldytuve ir „Dairy Queen“ išsinešimui ir daug daugiau. „Berkshire“ įmonių, kurias tiesiogiai valdo, sąraše suskaičiavau beveik 70 prekių ženklų.
Ir tai tik pradžia. Berkshire taip pat valdo didelį investicijų į akcijas portfelį. Toje mažumos investicijų grupėje yra 46 akcijos, vadovaujamos an Apple (AAPL -0,06 %) investicijų, kurių vertė šiuo metu yra apie 70,5 mlrd. Sąraše yra keli tarptautiniai bankai, maisto milžinai, Kinijos elektrinių transporto priemonių lyderė ir 2 milijardų dolerių vertės „Amazon“ akcijų paketas.
„Berkshire“ investicijos daugiausia dėmesio skiria finansinėms paslaugoms ir pramonės sektoriui, tačiau čia labai dosniai pabarstoma kitomis operacijomis. Tai nėra visiškai tobulas ekonomikos vaizdas, apimantis sektorių, bet drįstu jums rasti artimesnį apytikslį vaizdą.
Berkshire'o vadovybė
Įmonė yra tokia gera, kiek ji yra lyderė, o Berkshire Hathaway vadovauja pagrindinis investuotojas Warrenas Buffettas. Po šiuo neprilygstamu pavadinimu viršuje Berkshire suteikia laisvę kiekvieno verslo padalinio valdymo komandai.
Buffettas mėgsta investuoti į tokias paprastas įmones, kad sumuštinis su kumpiu galėtų jas veiksmingai valdyti. Ir jis vis dar primygtinai reikalauja leisti aukščiausios kokybės lyderiams valdyti šiuos patikimus verslus. Tai papildomas saugos sluoksnis, izoliuojantis Berkshire ir jos investuotojus nuo verslo veiklos rizikos.
Tai suprantama, jei nerimaujate dėl to, kas gali nutikti, kai Warrenas Buffettas nebevadovauja meistriškam Berkshire Hathaway verslui. Ilgametis verslo partneris ir Berkshire vicepirmininkas Charlie Munger mirė prieš metus, būdamas 99-erių, o Buffettas yra tik keleriais metais jaunesnis. Berkshire Hathaway dešimtmečius nebus „Buffetto verslas“. Taigi, kas atsitiks, kai legendinis investuotojas pasitraukia?
Tiesą pasakius, didelių pokyčių nesitikiu. Buffettas jau palieka svarbius portfelio sprendimus patikimų leitenantų rankose, kurie mokėsi iš geriausių ir turėtų sugebėti ilgainiui išlaikyti Buffetto ir Mungerio strategiją. Pavyzdžiui, Toddas Combsas ir Tedas Weschleris, kaip pranešama, vadovavo „Apple“ akcijų pirkimui 2016 m. Šis pirkimas tikrai buvo palaimintas Buffetto ir (arba) Mungerio, tačiau tai nebuvo jų sprendimas.
Trumpa istorija: Berkshire Hathaway turi didelį aukščiausios klasės fondų valdytojų būrį. Buffettui pasitraukus, bendrovė gali prarasti žingsnį, tačiau ateinančiais dešimtmečiais kompanija turėtų veikti puikiai.
Taigi kur veda šis mažas minties eksperimentas? Tiesiai prie Berkshire Hathaway slenksčio. Berkshire'as, turintis savo ranką visame kame – nuo draudimo iki ledų, vadovaujamas investuojančios svajonių komandos, – tai geriausias pasirinkimas norint įsigyti „amžinas akcijas“. Žinoma, rinkoje niekas nėra garantuotas. Bet jei turėčiau sudėti visus kiaušinius į vieną krepšį ir išlaikyti brangų gyvenimą, galėčiau padaryti daug blogiau nei prikabinti savo vagoną prie Bafeto draudimo konglomerato.
Johnas Mackey, buvęs „Amazon“ dukterinės įmonės „Whole Foods Market“ generalinis direktorius, yra „The Motley Fool“ direktorių tarybos narys. Suzanne Frey, „Alphabet“ vadovė, yra „The Motley Fool“ direktorių tarybos narė. Andersas Bylundas turi pozicijas „Alphabet“, „Amazon“ ir „Vanguard S&P 500 ETF“. „Motley Fool“ turi pozicijas ir rekomenduoja „Alphabet“, „Amazon“, „Apple“, „Berkshire Hathaway“ ir „Vanguard S&P 500 ETF“. „Motley Fool“ turi atskleidimo politiką.