Seras Richardas Bransonas, būdamas 73 metų, gali būti gerokai perkopęs pensinį amžių, tačiau riziką mėgstantis verslininkas nerodo, kad sulėtėtų.
Nepaisant to, atrodo, kad „Virgin Group“ generalinis direktorius tvarko savo reikalus, siekdamas užtikrinti, kad jo karūnos brangakmenis „Virgin Atlantic“ liktų šeimoje dar ilgai po jo išvykimo.
Interviu su į Londono laikai, 73 metų Bransonas nurodė, kad jis yra vienas iš keleto senstančių generalinių direktorių, kurie planuoja paveldėjimą, nes per ateinančius 30 metų planuojamas kelių trilijonų dolerių vertės turto pervedimas.
Vykdydamas šį perdavimą, Bransonas nori perduoti savo oro linijų raktus savo 42 metų dukrai Holly ir 39 metų sūnui Samui.
„Aš planuoju jį laikyti šeimoje, o jie – šeimoje“, – pasakojo Bransonas Laikai.
„Virgin Atlantic“ 51 % akcijų priklauso „Virgin Group“, pagrindinei Bransono organizacijai, kuri kontroliuoja savo transporto ir žiniasklaidos įmones. Likusios akcijos priklauso „Delta Airlines“.
Holly yra Virgin Group vyriausiasis tikslo ir vizijos pareigūnas, o Samas yra neoficialus savo tėčio organizacijos patarėjas. Shai Weissas, ilgametis „Virgin Group“ darbuotojas, 2019 m. pradėjo eiti „Virgin Atlantic“ generalinio direktoriaus pareigas.
Bėgant metams į jo interviu temas pamažu įsiskverbė klausimas, kas perims kelių milijardų dolerių vertės Bransono įmonių imperijos vadžias.
„Mes kaip šeima rimtai diskutuojame apie tai, kaip įmonė, tikiuosi, gali pakeisti tūkstančių žmonių gyvenimus ateinančiais metais ir, tikiuosi, ateinančiais šimtmečiais“, – 2023 m. BBC sakė jis.
Virgin Atlantic, kuri giriasi 41 lėktuvo parkas, 2023 m. atnešęs rekordines 3,1 milijardo svarų sterlingų (3,9 milijardo JAV dolerių) pajamas, todėl aviakompanija uždirbo 352 milijonus svarų sterlingų (447 milijonus dolerių).
Aviakompanija įveikė keletą kliūčių prieš nusileisdama į patogesnę finansinę vietą, įskaitant poreikį gelbėti dėl COVID-19 pandemijos.
Bransonas ne tik pažvelgė į savo palikimą, bet ir tapo atsargesnis dėl savo turto, artėdamas prie išėjimo į pensiją.
Milijardierius neseniai suabejojo turto panaudojimu kaip sėkmės barometru.
Kalbėdamas su CNBC Padarykite tai gegužę septynmetis pasakė: „Gal Amerikoje „milijardierius“ yra sėkmės ženklas, bet tai mane nuliūdina“, – pridūrė, kad būtų liūdna, jei žmonės gyventų už atlyginimą.
„Svarbu apmokėti sąskaitas metų pabaigoje, tačiau tai, ką verslininkai šiandien daro visame pasaulyje – ir vienintelė priežastis, kodėl jiems sekasi – yra ta, kad jie keičia kitų žmonių gyvenimus“, – sakė Bransonas. „Ir tai viskas, kas iš tikrųjų svarbu.”
Tačiau Bransonas tikrai pastebės, kad pastaraisiais metais smarkiai sumažėjo jo grynoji vertė, ypač jei tai reiškia, kad mažėja puodo, kurį jis palieka savo palikuonims, dydis.
Pagal naujausią Sunday Times Turtingas sąrašas, Bransono grynoji vertė pernai nukrito iki lygio, kurį paskutinį kartą matė 2000 m., ir nukrito iki 2,4 mlrd. svarų sterlingų (3 mlrd. USD).
Kai kurių Bransono įmonių, įskaitant „Virgin Galactic“, vertė smuko, o Bransono remiamų įmonių, kurios išėjo į viešumą per SPAC, vertė taip pat sumažėjo. Apskritai jo grynoji vertė sumažėjo daugiau nei pusė nuo 2021 m.