Jei per praėjusius metus akcijos atpigo daugiau nei 90%, žinote, kad su pagrindine veikla kažkas rimtai negerai. Biotechnologijų įmonės reikalai taip pablogėjo Ginkgo Bioworks Holdings (DNR 2,29 %) kad ji neseniai turėjo atlikti atvirkštinį akcijų padalijimą 1 už 40, kad išlaikytų savo akcijų kainą ir liktų įtraukta į Niujorko vertybinių popierių biržą. Panašu, kad investuotojai prarado kantrybę verslui.
Ar išpardavimas yra pateisinamas, ar tai tik per didelė investuotojų reakcija? Pažiūrėkime, kodėl akcijoms taip sunku ir ar yra kokių nors priežasčių investuotojams šiandien apsvarstyti galimybę rizikuoti dėl Ginkgo.
Ginkmedžio nuostoliai ir grynųjų pinigų deginimas ir toliau auga
Ilgainiui Ginkgo turi daug galimybių padėti įmonėms kurti naujos kartos bioinžinerinius produktus. Viena iš įdomiausių verslo galimybių – dirbtinio intelekto (DI) pagalba analizuoti biologinius duomenis, kad produktai būtų veiksmingesni rinkai. Tačiau dėl visų sandorių ir partnerysčių, apie kurias Ginkgo paskelbė pastaraisiais metais, įskaitant darbą su dideliais vardais, pvz. Abėcėlė, Merckir Novo Nordiskrezultatai buvo tiesiog stulbinantys. Ginkmedis nuolat patyrė nuostolių, o grynųjų pinigų deginimas buvo didelis.
Ginkmedis taip pat nėra didelė investicija į augimą. Pirmąjį pusmetį bendrovės pardavimai siekė 94,2 mln. USD, ty 42% mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Bendrovė teigia, kad COVID-19 testavimas smarkiai sumažėjo, o tai suteikė didelį postūmį ankstesniais metais. Tačiau turėdami tiek daug sandorių ir susitarimų, investuotojai, be abejo, iki šiol turėjo tikėtis daug didesnio augimo, kad padėtų kompensuoti šiuos nuosmukius.
Birželio pabaigoje Ginkgo apskaitoje buvo 730,4 mln. USD grynųjų pinigų ir pinigų ekvivalentų. Problema ta, kad tarp savo pagrindinės veiklos ir investicinės veiklos bendrovė per pastaruosius šešis mėnesius išnaudojo daugiau nei 212 mln. Jei tai nepagerės drastiškai, įmonei gali tekti pritraukti grynųjų pinigų iš skolos arba siūlydama akcijas, o tai gali sukelti didesnį kritimą ir dar didesnį spaudimą mažinti jau ir taip sunkiai besiverčiančias akcijas.
Didelis trumpalaikis susidomėjimas rodo, kad priekyje gali būti laukinių sūpynių
Šiuo metu yra daug trumpų pardavėjų, lažinančių prieš „Ginkgo“. Nors trumpalaikės palūkanos yra mažesnės nei buvo šį kartą pernai, jos vis dar yra reikšmingos ir sudaro daugiau nei 12% akcijų.
Kai yra didelės trumpalaikės palūkanos, tai yra ženklas investuotojams, kad akcijų judėjimas gali būti staigus ir reikšmingas. Jei ginkmedžiui sekasi gerai ir įrodys, kad abejojantys klysta, gali įvykti trumpas suspaudimas, dėl kurio akcijos pakils. Tačiau, jei tai prastai sekasi, trumpalaikiai pardavėjai gali užimti didesnes trumpąsias pozicijas ir jaustis įsitikinę, kad jie bus teisūs ir akcijos toliau kris.
Ar turėtumėte rizikuoti dėl Ginkgo akcijų?
Ginkmedis nėra akcijos, kurias šiandien siūlyčiau įtraukti į savo portfelį. Per sunku pasakyti, ar įmonė tikrai eina teisingu keliu. Jos finansai yra problemiški, ir šiuo metu būtų sunku įžvelgti priežastį, kodėl po metų ar dvejų akcijų padėtis gali būti geriau. Tiesą sakant, galėčiau matyti, kad viskas blogės, jei bendrovės grynųjų pinigų deginimas išliks didelis, o „Ginkgo“ nuspręs išleisti akcijas, kad pritrauktų pinigų, o tai sumažintų esamų akcininkų skaičių.
Tai didelės rizikos sveikatos priežiūros akcijos, kurios netiktų daugumai investuotojų. Neturėdami tvirtesnių finansų ir neįrodžius, kad jos veikla yra tvari, investuotojams geriau artimiausioje ateityje likti nuošalyje nuo Ginkgo.
Suzanne Frey, „Alphabet“ vadovė, yra „The Motley Fool“ direktorių tarybos narė. Davidas Jagielskis neturi pozicijų nė vienoje iš paminėtų akcijų. „Motley Fool“ turi pozicijas ir rekomenduoja „Alphabet“ ir „Merck“. „The Motley Fool“ rekomenduoja „Novo Nordisk“. „Motley Fool“ turi atskleidimo politiką.