AMD nėra Nvidia lygio. Tačiau tai vis tiek gali būti patraukli investicija.
Chip kompanija Pažangūs mikro įrenginiai (AMD 4,88 %) buvo nuleistas į antruoju smuiku Nvidia (NVDA -1,91 %) dirbtinio intelekto (DI) pamišimo. 40 % akcijų grąža per praėjusius metus nėra ko čiaudėti, tačiau ji nublanksta prieš triženklį Nvidia našumą.
Ar akcijos dar labiau pakils, priklauso nuo to, kiek AI gali paveikti AMD verslą ateinančiais metais.
AMD vyksta dideli dalykai, ir šis ilgalaikis investuotojas gilinasi į bendrovės finansus, kad nustatytų, ar tai pakankamai gerai, kad pateisintų akcijų pirkimą dabar.
Štai ką radau tyrinėdamas AMD.
Svarbiausi AMD segmentai dega
Niekas nesiginčija, kad „Nvidia“ dominuoja lustų, naudojamų duomenų centruose galingiems AI modeliams valdyti, rinkoje. Pirmąjį ketvirtį „Nvidia“ duomenų centro segmento pajamos viršijo 22 mlrd. USD, maždaug tiek, kiek AMD. visa kompanija padarė per praeitį keturi ketvirčiai. Tačiau platesnėje rinkoje visada yra nišų, todėl AMD gali užsidirbti pragyvenimui.
Net ir būdamas mažesnis, AMD duomenų centro pardavimai pirmąjį ketvirtį išaugo 80 % per metus. Be to, AMD AI galimybė neapsiriboja tiesiogine konkurencija su Nvidia. Pavyzdžiui, AMD yra reikšmingas žaidėjas tiekiant mikroschemas, naudojamas asmeniniuose kompiuteriuose ir įrenginiuose. Šis padalinys (klientų segmentas) pirmąjį ketvirtį per metus išaugo 85%, kompiuterių gamintojams pradėjus integruoti dirbtinio intelekto technologiją. Šie du sparčiai augantys įrenginiai sudaro daugiau nei pusę AMD verslo.
Deja, kiti du AMD segmentai, „Gaming“ ir „Embedded“, kompensavo šį augimą staigiu nuosmukiu. Nors vadovybė numato kad įterptosios pajamos padidės, kai išnyks atsargų problemos, žaidimų padalinys yra cikliškas ir lėtas. Rezultatas buvo tai, kad bendros pajamos pirmąjį ketvirtį per metus išaugo tik 2%. Analitikai mano, kad AMD visų metų pardavimai sieks 25,5 mlrd. USD, ty 10% daugiau nei 2023 m., todėl per ateinančius kelis ketvirčius viskas gali pagerėti.
Pasiekti 10 % metų augimą yra tvirta, net jei palyginus su ja atrodo prastai „Nvidia“ akį džiuginantys rezultatai.
Didelis vaizdas atrodo šviesus
Tikimasi, kad sparčiai augantys duomenų centro ir klientų segmentai padidės ir paspartins bendrą AMD augimą. Analitikai sutinka; dabartinės pajamos yra 32,6 mlrd. USD 2025 m., o tai padidėtų 27 proc. Tai taip pat neatrodo kaip trumpalaikė nesėkmė. AMD generalinė direktorė Lisa Su mano, kad dirbtinio intelekto lustų rinka iki 2027 m. išaugs iki 400 mlrd.
Suskaičiuokite: „Nvidia“, kurios rinkos dalis siekia net 90%, šiais metais uždirbs šiek tiek daugiau nei 100 mlrd. USD duomenų centro pajamų. Tai reiškia, kad didelė būsimos rinkos dalis vis dar laukiama, nes AI lustų paklausa ir toliau auga. AMD, užėmusi net 5 % 400 milijardų dolerių vertės rinkos, pardavimų duomenų centrų segmente sudarytų 20 milijardų dolerių, maždaug dvigubai daugiau nei šiais metais.
Penkių procentų rinkos dalis yra nedidelis skaičius, todėl net ir šiek tiek geresnis rezultatas gali turėti didelį skirtumą. Šiuo metu „Nvidia“ yra pabėgusi lyderė, tačiau išlaikyti tokią didelę rinką gali būti sunku. O jei AMD negali pavogti daugiau rinkos dalies? Tai sumenkintų bendrą vaizdą, tačiau AMD vis dar turi kitų įrenginių augimui skatinti. Vėlgi, antras pagal dydį verslo segmentas (klientas) išaugo 85%!
Tai nėra AI arba nieko istorija.
Ar AMD pirkti?
Investuotojai turi apsvarstyti, kiek AMD būsimo augimo jau sudaro akcijų kaina.
Analitikai skaičiuoja, kad 2024 m. AMD uždirbs 3,41 USD už akciją, ty 28 % daugiau nei 2023 m. Be to, prognozuojama, kad per ateinančius trejus–penkerius metus metinis uždarbis vidutiniškai augs 33 %, o tai prasminga, jei AMD duomenų centro ir klientų padaliniai toliau augs ir sėkmingai paspartinti platesnį AMD augimą. Akcijos prekiavo 48 kartus apskaičiuotas 2024 m. uždarbis, o tai paprastai būtų brangi daugelio akcijų kaina.
Tačiau akivaizdi ir auganti AI lustų paklausa gali paskatinti augimą, kuris pateisina tokį aukštą pradinį vertinimą. Darant prielaidą, kad AMD teiks taip, kaip tikėtasi, ir atitiks tuos skaičiavimus, investuotojai gali pirkti šiandien ir būti patenkinti rezultatais po trejų ar penkerių metų.
Investuotojai turėtų atidžiai stebėti AMD veiklą ir prisiminti, kad akcijos taps vis rizikingesnės, jei akcijų kaina toliau kils. Tačiau tie, kurie tiki, kad AMD gali ir išleis savo erdvę dirbtinio intelekto srityje, šiandien ieško pagrįstos pirkimo galimybės.
Justinas Popiežius neturi pozicijų nė vienoje iš paminėtų akcijų. „Motley Fool“ turi pozicijas ir rekomenduoja „Advanced Micro Devices“ bei „Nvidia“. „Motley Fool“ turi a atskleidimo politika.