Po kelerių metų prasto rinkos našumo „Texas Instruments“ akcijos gali pagaliau vėl įkaisti.
Ne paslaptis, kad per pastaruosius trejus metus geriausias puslaidininkių gamintojas Teksaso instrumentai (TXN 0,69 %) pralenkė tiek S&P 500 ir puslaidininkių pramonė (matuojama pagal iShares Semiconductor ETF) dideliu skirtumu.
Duomenys pagal YCharts.
Iki šiol 2024 m. Texas Instruments (TI) akcijos vėl augo ir nuo balandžio mėnesio pakilo beveik 20%. Naujausioje pajamų ataskaitoje buvo pateikta nedaug priežasčių optimizmui, tačiau paaiškėjo, kad žymus investuotojas aktyvistas, perkantis akcijas ir garsus, gali būti geriausia priežastis, į kurią investuotojai gali norėti atkreipti dėmesį.
TI „capex atostogos“ virsta išlaidavimu
Aktyvus investuotojas, apie kurį kalbama, yra „Elliott Management“, kuris gegužės pabaigoje atskleidė 2,5 mlrd. USD TI akcijų paketą. „Elliott Management“ buvo aiškus savo pasiūlyme: sumažinti kapitalo išlaidas (arba investicijas, išlaidas nuosavybei ir įrangai) ir grąžinti verslą į laisvo pinigų srauto (FCF) augimą vienai akcijai.
Ellioto pasiūlymas iš esmės tik rodo, kad TI anksčiau nei vėliau turėtų grįžti prie savo ilgai išgirto pagrindinio finansinio rodiklio – (FCF) už akciją, kuri sudaro investicijų išlaidas. TI daugelį metų kontroliavo capex (tai aš vadinu TI „capex atostogas“), o tai padėjo išlaikyti FCF nuolat didesnę madą beveik du dešimtmečius. Tačiau vėlai kažkas pasikeitė.
Duomenys pagal YCharts.
Iš pradžių 2022 m., reaguodama į pandemijos eros lustų trūkumą ir lūkesčius, kad automobilių gamintojų ir kitų pramonės įmonių energijos mikroschemų paklausa ilgainiui padidės, TI vadovybė pateikė planą smarkiai padidinti investicijas iki vidutiniškai 5 mlrd. iki 2026 m capex atostogos baigėsi. Šios išlaidos skirtos daugeliui naujų mikroschemų gamyklos (gamybos įrenginio) projektų remti.
„Capex“ viskas gerai ir gerai, tačiau laikas nebuvo idealus. Šios padidėjusios išlaidos prasidėjo būtent tuo metu, kai TI pajamos ir pelningumas nukentėjo – dėl lustų trūkumo 2022 ir 2023 m. meškų rinkoje.
2024 m. I ketvirtį pajamos ir visuotinai pripažinti apskaitos principai (GAAP) veiklos pelnas sumažėjo atitinkamai 16% ir 34%, palyginti su praėjusiais metais. Tai grindžiama TI nuosmukiu, kurį patyrė ir 2023 m. 2024 m. antrojo ketvirčio perspektyvos rodo tik nedidelį pagerėjimą per ketvirtį, tačiau TI turi daug ką nuveikti, kad pasiektų didžiausius pardavimus ir pelną, kai planuojama skirti didelių lėšų.
Duomenys pagal YCharts.
Ar akcijos perkamos, jei TI vadovybė klauso?
Turėdamas 2,5 milijardo dolerių akcijų paketą, o bendra TI rinkos riba yra beveik 180 milijardų JAV dolerių, Elliott vargu ar turi pakankamai akcijų, kad vienas pats galėtų tai diktuoti. puslaidininkių įmonėateities planus. Nepaisant to, manau, kad TI vadovybė turėtų klausytis. Panašiai kaip Elliott, aš pavadinau TI agresyvius nuostabius statybos planus pagrindinė rizika TI akcininkams.
Ir, matyt, investuotojai sutinka, nes akcijoms sekėsi prastai, net ir puslaidininkių pramonei praėjusiais metais pasistūmėjus į priekį. Tai bent jau atspindi tam tikrą skepticizmą dėl TI agresyvios fab konstrukcijos.
Žinoma, lustų gamintojui reikia plėstis ir toliau atnaujinti esamas patalpas, nes galios ir analoginių lustų rinkoje yra didelė konkurencija, kuri vieną dieną gali pakenkti TI dominavimui. Tačiau, remiantis vadovybės perspektyva, dėl dabartinių investicijų išlaidų ir patalpų statybos tempo TI po penkerių metų liktų daug nepanaudotų gamybos pajėgumų.
Galbūt tai yra laiko tarpo skirtumas, nes Elliott prašo FCF už akciją augimo dabarpalyginti su TI, sukuriančiu perteklinius gamybos pajėgumus, kad galėtų grįžti prie didesnio FCF už akciją augimo vėliau šį dešimtmetį. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kaip pražūtingas per greitas statybos gali būti gamybos įmonei, aš sakau, kad TI turėtų padalyti skirtumą tarp Elliott pasiūlymo ir savo dabartinės trajektorijos.
Kad būtų aišku, šiuo metu aš neperku TI akcijų. Tačiau jei vadovybė įsiklausys ir sumažins savo prognozuojamas kapitalo išlaidas, tai gali tapti daug geresnių rezultatų nei buvo per pastaruosius kelerius metus. Atidžiai stebėkite tai.
Nikolajus Rossolillo o jo klientai neturi pozicijų nė vienoje iš minėtų akcijų. „Motley Fool“ turi pozicijas ir rekomenduoja „Texas Instruments“ ir „iShares Trust-iShares Semiconductor ETF“. „Motley Fool“ turi a atskleidimo politika.