Steve'o Jobso grįžimas į „Apple“ 1997 m. lėmė vieną įspūdingiausių akcijų augimo istorijų istorijoje.
Apple (AAPL -1,62 %) akcijos patyrė daug kovų nuo 1980 m. IPO. Po to, kai 1985 m. jos valdyba atleido Steve'ą Jobsą, bendrovė daugelį metų praleido dykumoje. Ji sustabdė dividendų mokėjimą 1996 m. ir buvo arti bankroto, kai 1997 m. grąžino Jobsą.
Netrukus po to, Apple akcijos pradėjo apyvartą, kuri pavertė ją viena sėkmingiausių akcijų istorijoje, iliustruojančią, kaip naujovės gali labai pagerinti įmonės likimą.
„Apple“ akcijų augimas po Jobso sugrįžimo
Jei kas nors būtų nusipirkęs 1000 USD „Apple“ akcijų, kai Jobsas grįžo 1997 m. vasario mėn., ir išsilaikęs iki šios dienos, šios pozicijos vertė būtų maždaug 1,8 mln. Šis skaičius daro prielaidą, kad šis hipotetinis investuotojas būtų reinvestavęs savo pajamas iš dividendų, kuriuos „Apple“ atkūrė 2012 m.
Pirmasis didelis Jobso žingsnis po sugrįžimo buvo integruoti „Mac“ ekosistemą su platesniu technologijų pasauliu, įtikinamai Microsoft investuoti į „Apple“ 150 mln. USD ir sukurti bei palaikyti su „Mac“ suderinamą populiariosios „Office“ programinės įrangos versiją.
Jis taip pat nusprendė sukurti „Apple“ ekosistemą, atnaujindamas „Macintosh“, išleisdamas „iMac“ 1998 m., o 2001 m. įdiegdamas naują „MacOS“. 2001 m. bendrovė įgijo papildomos traukos, išleidusi „iPod“ muzikos grotuvą ir atidarydama „Apple Stores“ bei „iTunes“ Laikyti netrukus po to.
Tačiau naujovė, kuri iš tikrųjų pakeitė „Apple“, buvo „iPhone“, kurį ji pristatė 2007 m. Jis buvo šiuolaikinės išmaniųjų telefonų pramonės pradininkas ir galiausiai pašalino daugelio žmonių poreikį turėti asmeninį kompiuterį. „iPhone“ buvo toks sėkmingas, kad iki šiol jis sudaro didžiąją dalį „Apple“ pajamų.
„Apple“ inovacijų tempas sulėtėjo 2011 m. pasitraukus Jobsui. Dabar ji labiau tiesiogiai konkuruoja su įrenginiais ir programomis, naudojančiomis Abėcėlė„Android“ operacinę sistemą ir daugumą jos megatechnologijų konkurentų dirbtinis intelektas lauke.
Nepaisant to, dėl nuolatinių naujovių ji kartais tapo didžiausia įmone pasaulyje rinkos ribą, ir šiandien pateko į geriausių trejetuką. Dėl tokių produktų kaip „iPhone“ ir jo plačios ekosistemos „Apple“ akcijų kaina turėtų toliau augti.
Suzanne Frey, „Alphabet“ vadovė, yra „The Motley Fool“ direktorių tarybos narė. Will Healy neturi pozicijų nė vienoje iš paminėtų akcijų. „Motley Fool“ turi pozicijas ir rekomenduoja „Alphabet“, „Apple“ ir „Microsoft“. „Motley Fool“ rekomenduoja šias parinktis: ilgus 2026 m. sausio mėn. 395 USD skambučius „Microsoft“ ir trumpus 2026 m. sausio mėn. 405 USD skambučius „Microsoft“. „Motley Fool“ turi a atskleidimo politika.