Jei Keithas Gillas, akcijas renkantis influenceris, žinomas kaip Roaring Kitty, šiuo metu nėra pats laimingiausias žmogus pasaulyje, tai tikrai Nathanielis Poperis. Buvęs reporteris Niujorko laikas Popperis šią savaitę išleido naują knygą, kuri apėmė kriptovaliutų ir mažmeninės prekybos augimą Volstryto troliaikuriame aprašoma Wall Street Bets judėjimo istorija ir memų vertybinių popierių pamišimas, kuris pandemijos metu ryškiai degė, o vėliau atrodė, kad užgeso.
Kai gegužės pabaigoje kalbėjomės su Popperiu, atrodė, kad kadaise visur buvusios akcijos, kurias išpopuliarino internetinės bendruomenės, pvz., GameStop ir AMC buvo tolimas prisiminimas, išskyrus keletą paslaptingų memų, paskelbtų Twitter Gillas, žymiausias GameStop evangelistas. Tada Gill pergalingai sugrįžo kaip Roaring Kitty YouTube, paskelbimas jo pirmoji tiesioginė transliacija per trejus metus.
Memų atsargoms sugrįžus antraštėse, dabar pats tinkamiausias metas skaityti Volstryto troliai, kuriame išsamiai aprašomas sudėtingas kintamųjų, slypinčių už žmonių varomo judėjimo, kuris parklupo kai kurias galingiausias pasaulio finansų institucijas, pagrindus. Tačiau Popperio knygoje aprašoma, kodėl interneto susižavėjimas prekyba dera su kitais reiškiniais, apibrėžiančiais mūsų dabartinę kultūrą – nuo Donaldo Trumpo iki sportinių lošimų. Ir tarp toksiškų memų, susvetimėjimo ir bendruomenių, tokių kaip Wall Street Bets, piktnaudžiavimo, jis netgi randa optimizmo mūsų naujoje ekonominėje realybėje.
Šis interviu buvo suredaguotas ir sutrumpintas siekiant aiškumo.
Tavo pirmoji knyga, Skaitmeninis auksas, yra galutinis vadovas kiekvienam, bandančiam suprasti, kaip atsirado kriptovaliuta, kartu su pažadais ir nesėkmėmis. Kodėl pasirinkote Wall Street Bets kaip kitą temą, kurią norėjote ištirti knygos pavidalu?
Laikui bėgant supratau, kad kriptovaliuta tapo kažko daug didesnio nei vien kriptovaliutos dalimi. Bent jau Amerikoje turėjote šią jaunąją kartą, daugiausia vyrų, kurie tikrai įsitraukė į pinigus ir prekybą. Kriptografija dažnai buvo pagrindinis narkotikas, tačiau dažnai žmonės iš ten persikėlė į visas šias įdomias kryptis, kai pradėjo suprasti finansų sistemą ir jos veikimą bei visus skirtingus tarpusavyje susijusius komponentus. Tai tapo nauja sporto rūšimi, apie kurią žmonės kalbėjo ir leidžia laisvalaikį. Ir aš norėjau suprasti, iš kur tai kilo ir ką tai reiškia.
Viena iš labiausiai stebinančių knygos dalių buvo ta, kad didžioji dalis Volstryto lažybų bendruomenės ar bent jau moderatorių save vertino kaip atskirus nuo kriptovaliutų ir netgi buvo paniekinami. Tačiau daugelis mechanizmų, kodėl žmonės domisi dienos prekyba ir kriptovaliuta, yra tie patys, ty dopamino antplūdis. Kur matote šių dviejų panašumų ir skirtumų?
Tikrai naudinga prisiminti, kad visa tai kilo iš finansinės krizės, kai jaunimas tikrai atsiribojo nuo viso pinigų pasaulio. „Wall Street Bets“ buvo įkurta tada, kai vyko „Occupy Wall Street“. Jūs patyrėte susvetimėjimą ir nusivylimą finansų pasauliu, o žmonės iš esmės pasitraukė iš atsargų.
Kriptografija buvo tikrai svarbi, nes tai buvo pirmas kartas po finansinės krizės, kai žmonės pamatė, kaip kiti paprasti žmonės praturtėjo. Ir to tiesiog nebuvo kurį laiką. Bet tada gana greitai atsirado Robinhood, ir jūs turėjote socialinę žiniasklaidą, kad ją sustiprintumėte. Kai žmonėms sekėsi gerai, staiga jie pamatė savo draugus prekiaujančius ir užsidirbančius pinigus. Įsiskverbia senas pavydas. Tada supratote, kad Robinhoodas privertė tai pajusti kaip vaizdo žaidimą. Turėjote visą jaunų vyrų kartą, kurie įsitraukė į vaizdo žaidimus, o dabar čia yra tikroji vieta, kur galite pritaikyti kai kuriuos iš tų įgūdžių ir galbūt užsidirbti pinigų tuo metu, kai žmonės jaučiasi ekonomiškai beviltiškai.
Kriptovaliutų ir „Wall Street Bets“ prekybos kultūros susipynė labai lengvai. Be to, dėl fizinio, adrenalino narkomano aspekto tai buvo tiesiog abiejuose. Jei kriptovaliutų rinka pradeda kristi, tiesiog perkelkite savo pinigus į akcijų rinką arba opcionų rinką ir ten galėsite smagiai praleisti laiką.
Kvailiai pinigai, ką tik pasirodžiusiame filme apie memų akcijas, „GameStop“ buvo bandoma pavaizduoti kaip politinį judėjimą, panašų į „Occupy Wall Street“, kur žmonės kovojo su skolintų vertybinių popierių pardavėjais ir rizikos draudimo fondais – mažasis vaikinas prieš didįjį. Tačiau jūsų knyga yra daug niuansingesnė. Atrodė, kad žmonių motyvacijos svyruoja nuo dopamino skubėjimo, kovos su vyrų vienatve iki realių prekybos strategijų kūrimo. Ar manote, kad buvo tikras, nuoseklus judėjimas?
Galbūt tai per paprasta vadinti politiniu judėjimu, bet po daugumoje jų slypėjo ideologinis ar beveik emocinis sentimentas. Tai vis dar toks susvetimėjimas ir nepasitikėjimas valdžią turinčiais žmonėmis. Ir tai išaugo iš finansų krizės. Socialinė žiniasklaida tai sustiprino ir sukūrė šią šiltnamio atmosferą internete, kuri suteikė mums visus šiuos skirtingus dalykus, įskaitant kriptovaliutą ir dienos prekybą, bet ir Donaldą Trumpą. Būtent toks trolinamas požiūris yra tik vidurinis pirštas pasauliui. Tai beveik giliau įsišaknijusi nei politinis judėjimas, ir manau, kad jūs galite pamatyti, kaip tai vyksta visose šiose skirtingose Amerikos gyvenimo srityse.
Ir tai yra dalis to, kas paskatino žmones dalyvauti „GameStop“. Kaip pastebėjote, ten buvo daug daugiau nei tik „Tai juokinga memų atsarga“. Buvo šios minios sukurtos mokslinių tyrimų pastangos suprasti akcijas ir bendrovę. Ir jie tikrai rado įdomių dalykų. Ir net tai buvo apie žmones, kurie ieško socialinės bendruomenės, kad užpildytų tai, ko jiems trūko kitaip.
Atrodo, kad dabar dvi mūsų kultūros konstantos yra azartiniai lošimai ir sąmokslai, ir atrodo, kad jie daugeliu atžvilgių susilieja. Jei kas, tai atrodo kaip vienas didžiausių memų akcijų judėjimo padarinių.
Daugelyje šios mažmeninės prekybos susijungė lošimai ir sąmokslai. Po to, kai 2021 m. „GameStop“ įsibėgėjo, toks sąmokslų pasaulis apie tai, kaip Volstrytas valdo „GameStop“, iš tikrųjų tapo šiuo QAnon panašiu judėjimu. Jūs tai matėte kitur ir tikrai matote su kriptovaliuta. Iš dalies taip yra todėl, kad jie kyla iš to paties šaltinio, t. y. mūsų visuomenėje paplitusio nepasitikėjimo.
Kai apie tai pranešėte, kas, jūsų manymu, buvo nesuprasta?
Didžiausias dalykas yra mintis, kad visi šie vaikinai yra tik idiotų krūva. Laikui bėgant matėte, kad daugeliu atvejų ši minia tapo daug protingesnė, nei kas nors manė. Ryškiausias pavyzdys buvo po COVID, kai mažmeniniai prekybininkai tikrai nėrė į rinkas. Tuo metu Volstrytas buvo neįtikėtinai meškų ir manė, kad artėjame prie didžiulio nuosmukio. Mažmeniniai prekybininkai buvo vienintelė grupė, kuri lažinosi dėl ekonomikos atsigavimo, ir tam tikru būdu jie tai padarė dėl seno Volstryto posakio: perki, kai gatvėse liejasi kraujas. Atrodė, kad jiems sekasi daug geriau nei rizikos draudimo fondams ir institucijoms.
Turime tokią mintį, kad mažmenininkai yra kvaili pinigai, tačiau dažnai pasigendame to, kad mažmenininkai mokosi pradėdami, bet jei pakankamai laiko praleidžia turguose, sužino, kaip veikia rinkos. Kartais jie sužino, kad jie nėra geri prekybininkai. Bet tai ne visada pamoka. Stebėdamas šią bendruomenę daugiau nei 10 metų, vėl ir vėl mačiau, kad pasitaiko akimirkų, kai visi susijaudina ir pirmą kartą pasineria, ir dažnai tai daro kažkokiu kvailu būdu, bet užklumpa karštinė. o tada skirkite laiko mokydamiesi apie tai ir laikui bėgant jie gerės. Pasirodė daug įdomių duomenų apie tai, kaip mažmenininkams iš tikrųjų sekasi daug geriau, nei mes tradiciškai manėme.
Pabaigoje pateikiate duomenis, kurie atrodo beveik optimistiški, ty per pastaruosius kelerius metus atsiradusi mažmeninė prekyba sumažino turto atotrūkį. Tačiau atrodo, kad bent jau per pastaruosius porą metų mažmeninės prekybos susidomėjimas šiek tiek sumažėjo. Kaip manote, koks buvo ilgalaikis Wall Street Bets poveikis?
Memų atsargos sumažėjo. Pasirinkimo sandorių prekyba, kuri yra rizikingiausia šio mažmeninės prekybos judėjimo pusė, šiek tiek atsitraukė. Tačiau tikrai įdomu buvo tai, kad mažmeninės prekybos prekiautojų įsigytų akcijų kiekis tikrai išliko tokiame aukštame lygyje, kurį pirmą kartą pamatėme pandemijos metu. Nuolatinis ir ilgalaikis susidomėjimas rinkomis, ypač tarp jaunų mažmeninių investuotojų. Šios internetinės bendruomenės privertė rinkas jaustis prieinamomis. Dėl to akcijos atrodo kaip kažkas, kurioje gali dalyvauti paprasti žmonės. Ir aš manau, kad tai didelis pokytis.
Plačiausiu lygmeniu tai, kad jauni žmonės turi akcijų, padidino jų turtą. Jauniems amerikiečiams buvo gerai turėti daugiau pinigų akcijų rinkoje. Tai buvo laikoma seniems žmonėms. Taigi tai didelis pokytis. Tai pradeda mažinti tą milžinišką nelygybės atotrūkį.
Atrodo, kad pažvelgus į „Wall Street Bets“ kaip į „Occupy Wall Street“ kompanioną, jis buvo panašus tuo, kad iš tikrųjų visiškai nepakeitė finansų sistemos, išskyrus tai, kad prie jos prisijungė daugiau žmonių. Taigi, užuot trukdęs, jis sukūrė mentalitetą „Jei negali jų įveikti, prisijunk prie jų“. Ar manote, kad tai pakeitė finansų sistemos veikimo būdą, neskaitant mažmeninių prekybininkų aktyvumo?
Tai, kad žmonės dalyvauja, keičia dalykus platesniu, kultūriniu lygmeniu. Pačioms rinkoms mažmeninės prekybos minia buvo linkusi daugiau lažintis dėl spekuliatyvių, į ateitį orientuotų akcijų, pvz. Nvidiaarba Tesla, kai atrodė, kad elektromobiliai kyla. Tokie pokyčiai vyksta vertinant sektorius, ir matote, kad tai atsiliepia įmonių finansavimui ekonomikoje. Tokie sprendimai galiausiai atsiliepia ekonomikai.
Ir jūs girdite, kaip rizikos draudimo finansuotojai skundžiasi, kaip nebeįmanoma trumpinti akcijų.
Nors nesu tikras, ar AMC ir GameStop yra orientuoti į ateitį.
Neginčyčiau, kad AMC ir GameStop yra ateities įmonės. Man įdomu tai, kad mes tiek daug dėmesio skyrėme memų akcijoms, kad praleidome čia įvykusius platesnius pokyčius.